• Merhaba Ziyaretçi
    • İptv ForumTR 'ye Hoşgeldiniz. Forum'a kayıt olarak yeni konu açabilir ve mevcut konulara yanıt verebilirsiniz. Forum'dan daha fazla yararlanmak veya tüm içerikleri görebilmek için lütfen buradan KAYIT olunuz.
    • Forumda görev almak isteyen arkadaşlar PM (admin) ile iletişime geçebilir.
    • İptv ForumTR olarak SPOR linkleri paylaşımı yapmak yasakdır. ! SPOR link leri paylaşan kullanıcılar hemen silinerek forumdan uzaklaştırılır.

Siteye gelen zararlı bağlantıları reddetme (Google Disavow Tool)

iptvforum

Administratör
Yönetici
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
804
Tepkime puanı
1,267
Konum
Köln
Web site sahiplerinin siteyi ilk kurduklarında en fazla üzerinde durdukları konu backlink almak ve otoritelerini yükseltmeye çalışmaktır. Sadece backlink alarak sitenin rakip siteler karşısında daha avantajlı duruma gelebileceğini düşünenler ücretli backlink alarak siteye gelen bağlantılarla ayakta kalmaya çalışabilirler. Aslında kaliteli ve otoriter sitelerden yeterli düzeyde (çok fazla olmamak kaydıyla) alınan dofollow backlinkler sitenizi anahtar kelimelerde üst sıralara gelebilir. Artık ters SEO denilen yöntemlerle sitenize zararlı sitelerden backlink (direkt bağlantı) göndererek sitenizi spama sokabilirler.

Google tam spam ya da manuel spam ile Şubat ayının son haftasında Google birçok site sahibini hayal kırıklığına uğrattı. Sitelerde oluşan spam durumundan kurtulmanın birinci önceliği remove site backlink ile olmaktadır. Google Webmaster Araçları bölümüne girerek Siteye Gelen Bağlantıları reddebilirsiniz.

Google disavow (bağlantı reddetme) nasıl kullanılır?
Öncelikle sitenizi Google Webmaster Araçlarına kaydetmelisiniz. Bu linke tıklayın ve linkteki Urlyi sitenizdeki ile değiştirin. Burada sizin sitenize gelen toplam bağlantı sayısı ile sitenize hangi sitelerin link gönderdikleri liste olarak gösterilecektir. Tek tek bağlantı veren siteleri inceleyin. Zararlı gördüğünüz siteleri not defterine alt alta yazarak kaydedin. Aşağıda verdiğimiz not defteri dosyasını indirerek sizde olan zararlı bağlantı linklerini bu sayfadakilerle değiştirerek kaydedebilirsiniz.

Örnek .txt dosyası:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Google tarafından zararlı görülebilecek bağlantıları (backlinkler) belirleyerek yukarıda gördüğünüz gibi not defterine kaydettikten sonra yapmanız gereken google disavow link aracı ya da bağlantı reddetme sayfası olarak da ifade bulan sayfaya ulaşarak disavow links google search console üzerinden bu bağlantıları reddetmek. İlgili sayfaya ulaşmak için
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
.
Açılan bağlantıdan Bağlantıları Reddetme butonuna tıklayarak bağlantı reddetme sayfasına ulaşarak kaydettiğiniz zararlı bağlantılar listeli dosyayı gönderin. Önce Gönder tuşuna bastıktan sonra Bitti butonuna basın. Bu işlem sitenize gelen bağlantıları kaldıracağından dolayı sitenize gelen olumlu ve destek veren bağlantıları reddetmediğinizden emin olmalısınız.
Google tarafından sitenize kesilen cezalar Tam Spam ya da Manuel Spam farklı nedenlerden dolayı sitenize kesilmiş olabilir. Bunun birçok nedeni vardır. Sitenizin spama girdiğini öğrenmek için Google Webmaster Tools sayfasında kaydınızın olması gerekir. Google aramalarında sitenizin tüm indexlerinin silindiğini görüyorsanız siteniz Tam Spam cezası almıştır. Google aramalarında sadece sitenizin ana sayfası çıkıyor bunun dışında hiç bir sonuç çıkmıyorsa, siteniz manuel spam cezası almıştır. Tam Spam ya da manuel Spam cezasından kurtulmak için, sitenizin neden spama girdiğini öğrenmeniz gerekir.
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
siteniz neden spama girmiş ve bu durumdan nasıl kurtulabileceğiniz ifade edilmiştir.
Sorgulama sonunda siteniz ile ilgili Manuel Web spam işlemi bulunmadı. ibaresini görüyorsanız siteniz cezalı durumda değildir. Google indexlerinin silinmiş olması farklı bir nedenden dolayı olmuş olabilir.
 
-------------------------------------------------------------------
TÜRK ve AVRUPA İPTV PAKETİ- 20 GGBT İPTV SERVER ALMAN SUNUCU

iptv satın al

keramettin

Kayıtlı Üye
Katılım
4 May 2020
Mesajlar
3
Tepkime puanı
2
teşekkürler güzel makale
 
-------------------------------------------------------------------
TÜRK ve AVRUPA İPTV PAKETİ- 20 GGBT İPTV SERVER ALMAN SUNUCU

iptv satın al

Üst