• Merhaba Ziyaretçi
    • İptv ForumTR 'ye Hoşgeldiniz. Forum'a kayıt olarak yeni konu açabilir ve mevcut konulara yanıt verebilirsiniz. Forum'dan daha fazla yararlanmak veya tüm içerikleri görebilmek için lütfen buradan KAYIT olunuz.
    • Forumda görev almak isteyen arkadaşlar PM (admin) ile iletişime geçebilir.
    • İptv ForumTR olarak SPOR linkleri paylaşımı yapmak yasakdır. ! SPOR link leri paylaşan kullanıcılar hemen silinerek forumdan uzaklaştırılır.

Standart USB Windows Kurma Detaylı (Programsız + Programlı )

iptvforum

Administratör
Yönetici
Windows 10 Pro Orjinal Download link :
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Windows 7 İso Orjinal Download link
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Yazı ile Anlatım:

1 Flash Belleği bilgisayara bağlayalım.

2 Windows dosyalarınız .iso veya .rar (.zip) içindeyse bir klasöre çıkartın.
3 Başlat menüsüne tıklayalım.
4 Cmd yazıp Enter tuşuna basalım
5 Diskpart yazalım.
6 List disk yazalım.
7 Select disk 1 yazalım(Boyuta bakın eğer Select disk 2 veya başka bir şey varsa ve flash belleğinizin boyutundaysa Select disk 1 yazan yerdeki sayıyı değiştirin.)

8 cmd
Görüldüğü gibi ben 16 GB’lık flash takmıştım ve Disk 1 benim flash belleğim.

9 Clean yazalım.
10 Create partition primary yazalım.
11 Select partition 1 yazalım.
12 Active yazalım.
13 Format fs=fat32 quick yazalım.
14 Assign yazalım ve pencereleri kapatalım.

15 Klasöre çıkarttığımız Windows dosyalarının hepsini kopyalayım ve Flash belleğimize yapıştıralım.

İşlemler bitince bilgisayarı yeniden başlatarak formatlayabilirsiniz.

Bilmeniz gereken ufak şeyler

1 Eğer bilgisayarınızda virüs varsa bu işlemleri yapmayın. Çünkü virüs dosyalarını da kuracaktır veya format attığınız sırada hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

2 Formatı başarılı bir şekilde attıktan sonra başka bir bilgisayara format atmak için flash belleği bilgisayar açıkken takmayınız. Çünkü bilgisayar virüslü ise format dosyaları bozulacaktır. Format atmanız gerekiyorsa bilgisayar kapalı iken flash belleği bağlamalısınız.

3 Eğer Flash Belleği takıyorsanız ve bilgisayar normal olarak açılıyorsa BIOS ayarlarından Usb Boot seçeneğini seçmelisiniz. Nasıl yapacağınızı ufak bir Google aramasıyla bulabilirsiniz.

Program ile usb yazdırma

Microsoft çıkarmış olduğu orjinal usb yazdırma programı Windows USB/DVD Download Tool resmi sitesinden öncelikle indiriyoruz.

Download Link :

Resimli anlatım

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1117x512.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1069x778.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1369x810.

Programsız anlatım alıntıdır.

Forumumuzda bulunsun.

-------------------------------------------------------------------
TÜRK ve AVRUPA İPTV PAKETİ- 20 GGBT İPTV SERVER ALMAN SUNUCU

iptv satın al